Výber popolnočných šiat

Napísal: Barbora
Kategória: Svadobný blog

Váš svadobný deň sa nezadržateľne blíži. Výber svadobných šiat máte úspešne za sebou, teraz vás však čaká ešte výber popolnočných šiat. Samozrejme, pokiaľ ste sa rozhodli, že takéto šaty chcete. Pretože sú aj nevesty, ktoré majú celú svadbu oblečené svoje vysnívané svadobné šaty. Ak patríte k nevestám, pre ktoré je prvoradé pohodlie a ihneď po všetkých formálnostiach zhadzujú svoje svadobné šaty a obliekajú si šaty z ľahkých materiálov, ktoré im nebudú brániť užívať si tanečný parket až do rána bez akýchkoľvek obmedzení, máme pre vás zopár užitočných tipov, ako vám uľahčiť výber popolnočných šiat.
Popolnočné šaty majú za úlohu odľahčiť nevestu od svadobných šiat po svadbe. Preto by mali byt vzdušné a hlavne pohodlné. Či už organizujete neformálny obrad na záhrade alebo očarujúcu luxusnú svadbu, existuje veľa šiat pre nevesty na prezlečenie, ktoré sa hodia k akýmkoľvek svadobným štýlom.

Krátke alebo dlhé?

Dĺžka šiat závisí od vašich preferencií. Pokiaľ chcete, aby nikto z hostí neprehliadol, že ste sa prezliekli zo svadobných šiat, určite zvoľte krátky strih. Pre krátke šaty sa rozhodnite aj v prípade, že sa chcete po polnoci odviazať, aby vám dlhé šaty nebránili v pohybe.

Farba popolnočných šiat

Bývalo zvykom, že popolnočné šaty bývali červené. Červená farba symbolizuje lásku, romantiku a vášeň. Z tohto zvyku sa však upustilo a obľúbenými farbami sú momentálne menej výrazne odtiene ako napríklad púdrová, slabo ružová alebo modrá ale aj kvetové vzory. Obľúbené sú jednoduché šaty, vďaka ktorým sa cítia odľahčene a uvoľnene.
Pokiaľ ste sa stále nerozhodli pre konkrétnu farbu šiat, prečítajte si malý ťahák, ktorý vám možno pomôže.
Riadiť sa môžete napríklad podľa typu pleti či podľa farby vlasov.
Módni odborníci sa radia pravidlom čím bledšia farba vlasov, tým intenzívnejšia farba šiat.
• Blondínam pristanú výrazné sýte farby ako ružová, modrá, červená, zelená, či khaki.
• Tmavovlásky by zase mali siahnuť po pastelových jemných tónoch
• Ryšavkám pristanú odtiene tyrkysovej, bordovej, hnedej, lososovej či horčicovej

V bielej aj po polnoci

Určite ste si všimli, že aktuálnym trendom sú popolnočné šaty v bielej farbe. Prečo nie? Ak nevestou, tak po celú noc. Avšak, pri výbere týchto šiat by ste mali myslieť skôr na eleganciu a jednoduchosť. Róba po polnoci by však mala byť viac obyčajná, ako svadobné šaty. Napríklad šaty v štýle nočnej košele sú momentálne veľmi trendy alebo koktailový model puzdrového strihu. Ak máte radi extravaganciu, môžete staviť aj na elegantný nohavicový overal. Je to síce nezvyčajné ale

zato šik. Overaly ovládli svadobnú scénu a vy tak môžete byť oveľa originálnejšie ako vaše kamarátky. Závoj môžete po polnoci nahradiť čelenkou. Bielu skvele dopĺňa červená farba, tak neváhajte a stavte napríklad na červený rúž na pery. Smelo do toho!

 

Koľko vás budú stáť?

Cena popolnočných šiat ani zďaleka nie je taká vysoká ako cena svadobných šiat. Samozrejme záleží od toho, pre aké šaty sa rozhodnete. Bežne sa však ceny popolnočných šiat pohybujú od 70 euro vyššie. Nezabudnite však na to, že tieto šaty ešte môžete využiť aj na iné spoločenské udalosti.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, dôležité je hlavne to, aby ste boli so šatami spokojné vy. Nepozerajte len na trendy, ale na to, čo sa páči vám. Keď sa budete cítiť dobre, budete tak pôsobiť aj na hostí. Držíme vám palce pri výbere šiat!

Náš tip: Svadobný štýl

Barbora