Budem tehotná nevesta

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

Predsudky voči tehotným nevestám patria do minulosti a dnes už nie je nič výnimočné, ak sa pred oltár postaví budúca mamička s guľatým bruškom, v ktorom nažíva malý svadobčan. Pokiaľ teda vaše tehotenstvo prebieha bez komplikácií a cítite to tak, že si svoje „áno“ chcete povedať ešte pred narodením dieťatka, nie je žiadny dôvod, prečo to neurobiť. Takáto svadba má však isté špecifiká, na ktoré by ste ako tehotná nevesta rozhodne nemali zabúdať…

1) Svadobné šaty

Výber svadobných šiat si nenechávajte na poslednú chvíľu, ale vyberajte v dostatočnom v predstihu. Pri ich výbere myslíte na to, že vám bruško ešte porastie a bude potrebná ich úprava a tiež na to, že spomedzi tehotenských svadobných šiat je výber oveľa menší ako pri výbere netehotenských. Na druhej strane, pri voľbe odtieňu farby máte voľnú ruku, nakoľko tradícia snehobielych šiat sa pri tehotných nevestách už nedodržiava. Nepodceňujte však ani strih svadobných šiat a myslíte predovšetkým na svoje pohodlie.

2) Pohodlná obuv

Pri výbere svadobných topánok, žiaľ, na Popoluškine črievičky zabudnite. Kvôli bezpečnosti, únave, bolesti a tiež, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a boli počas celej svadby v pohode, stavte radšej na pohodlnú obuv.

3) Svadobné menu

Najviac kuriozít na svadbe s tehotnými nevestami sa spája práve s jedlom.
Či už ako nastávajúca mamička zápasíte so špeciálnymi chuťami, alebo naopak s tehotenskou nevoľnosťou, v oboch prípadoch treba byť vyzbrojený pestrým svadobným menu. Aby ste si ako tehotná nevesta či v jednom, či v druhom prípade prišla na svoje a nezostali tak počas svadobnej hostiny Vy, ani bábätko hladné.

4) Tanec

Len preto, že ste tehotná, nemusíte sedieť v kúte. Správne pohyby na parkete a i vy si môžete užiť tento deň naplno.

5) Originálna výzdoba

Medzi špecifiká svadby s bruškom patrí aj príprava svadobnej výzdoby. Tá sa môže vďaka vytúženému bábätku oživiť pútavými detskými dekoráciami plnými farieb a hravých motívov. Osvedčenú klasiku by tak nahradilo niečo nové, čo vdýchne atmosfére v kostole a sále originálny nádych a zbúra stereotyp.

A na záver, je tu ešte jedno špecifikum, či skôr výhoda? Vy jediná nebudete mať ráno po svadbe „opicu“. 🙂

Tip: Svadobné zvyky a tradície

David Mihalik