Svadobný štýl

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobné dekorácie Svadobný blog

Svadobný štýl udáva tón, v ktorom sa bude niesť váš Veľký deň. Preto je dobré, ak si na začiatku so svojím snúbencom položíte otázku, čo sa vám obom páči najviac. Ste obaja romantici, máte radi luxus, alebo skôr uprednostňujete neformálnosť a chcete mať záhradnú svadbu?
Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, v nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli najčastejšie svadobné štýly, ktoré vám môžu slúžiť ako odrazový bod…

Romantická svadba

Jemné pastelové odtiene, množstvo kvetov, veľa sviečok, elegantné stolovanie – to všetko vytvára romantickú svadbu. Romantické duše najčastejšie siahajú po nežných odtieňoch ružovej farby, ktoré sa môžu odrážať aj v grafike svadobných tlačovín. Pri tomto type svadby na svadobných pozvánkach krásne vynikne kaligrafické písmo. Čo sa týka dekorácií, ideálnou voľbou sú napríklad krištáľové lustre. Romantickú atmosféru najlepšie doladí kvetinová fotostena, pri ktorej si hostia môžu zadovážiť krásne fotografie na pamiatku. Ideálnym miestom na konanie hostiny je zámok, avšak čarovná atmosféra sa s použitím správnej dekorácie dá vytvoriť aj na inom mieste.

Vintage svadba

Vintage patrí k mimoriadne obľúbeným štýlom, zväčša siaha do 30-tych až 50-tych rokov minulého storočia a oslavuje všetku eleganciu a noblesu s akou sa vtedy dámy, aj gentlemani nosievali. Takýto štýl je mimoriadne vhodný aj na svadobnú výzdobu. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako tak urobiť, je skrz svadobný outfit, make-up a účes. Ďalším dôležitým prvkom je zapožičanie auta, resp. veteránu z daného obdobia. Čo sa priestorov týka, nájsť efektne pôsobiaci môže byť o niečo ťažšie, nie však nemožné.

Art Deco Svadba

Svadba v tomto špecifickom štýle si zaslúži osobitnú pozornosť. Táto nadčasová téma sa vyznačuje predovšetkým okázalosťou a výstrednosťou éry Great Gatsby. Na takejto svadbe nesmie chýbať množstvo zlatých prvkov, pierok a trblietok spolu s ostrými líniami v rámci výzdoby priestorov. Toto obdobie je charakteristické okázalou módou, dámy preto môžu siahnuť po flitrovaných a strapcových šatách, pierkach vo vlasoch, rukavičkách a výraznom make-upe.

Bohémska svadba

Patríte so svojím nastávajúcim k ľuďom, ktorí si užívajú život naplno, nič neberú príliš vážne a príliš ich netrápi názor ostatných? Bohémsky štýl je pre vás zrejme tým najlepším riešením. Výrazné farby, lampová tráva a lapače snov v rámci výzdoby na takejto svadbe nesmú chýbať. Uličku k oltáru môžu lemovať koberce s orientálnym vzorom, namiesto stoličiek môžete hostí posadiť na vankúše a celkovú atmosféru vám pomôžu dotvoriť makramé dekorácie. Pointa spočíva v tom, aby všetko pôsobilo uvoľnene, nedbalo a predovšetkým fotogenicky. Bohémske nevesty najčastejšie siahnu po šatách z čipky, rozpustených dlhých vlnách a výraznom červenom rúži. Bohémska svadba sa najčastejšie koná v exteriéri napr. na záhrade alebo aj na lúke.

Rustikálna svadba

Rustikálny znamená vidiecky, ľudový, prirodzený, vyplývajúci z jednoduchého dedinského života. Tento štýl najviac nadchne milovníkov prírody, dreva a jednoduchosti. Ideálnym miestom na konanie rustikálnej svadby je veľká stodola, či oslava pod holým nebom. Samozrejmosťou je veľké množstvo svetielok, sviečok a dekorácií z dreva, špagátu a čipky. Hoci môže byť zorganizovanie takejto svadby v stodole o niečo náročnejšie, minimálne z hľadiska dovozu jedla, výsledná atmosféra a svadobné fotografie budú prekypovať neopísateľným čarom a mágiou.

Moderná svadba

Svadbu v modernom duchu tvoria čisté línie, geometrické tvary a minimalistický dizajn. Moderný štýl nie je nijako striktne ohraničený, preto ho môžete orientovať smerom, ktorým uznáte za vhodné. Moderný nádych môžete dať čomukoľvek, od svadobných šiat, až po dekorácie. Výrazné farby, nezvyčajné miesto konania obradu, alebo nezvyčajné špeciality v rámci svadobného menu – to všetko a ešte oveľa viac sa môže niesť v znamení posledných trendov.

Neformálna svadba v štýle záhradnej párty

Ak inklinujete skôr k neformálnejším obradom, skvelou voľbou je pre vás svadba s tematikou záhradnej párty. Vy ako svadobný pár, aj hostia sa budú po celý čas cítiť naozaj uvoľnene, pretože dress code je v tomto prípade o čosi menej prísny ako pri formálnejších typoch svadby. Namiesto oficiálnej večere si môžete s priateľmi napríklad niečo ugrilovať. Čo sa výzdoby týka, príroda sa o ňu postará za vás. Veď čo je krajšie ako byť na svadobných fotografiách obklopený zo zeme rastúcimi ružami alebo hortenziami?

Pestrofarebná svadba

Hoci väčšina párov v rámci svadobnej výzdoby najčastejšie siahá po jemných pastelových farbách, ako milovníci žiarivých farieb sa týmto trendom nemusíte dať strhnúť.
Pestré farby sú ideálnym riešením pre jarné, alebo letné svadby, kedy máte najpestrejšie možnosti v rámci kvetinovej výzdoby. Ak chcete svoju svadobnú výzdobu dotiahnuť k úplnej dokonalosti, odporúčame použiť aj farebné balóny, vkusné mašličky, nevšedné tlačoviny, veselé kvety, či hravé prestieranie.

Stále hľadáte svoje ideálne miesto na svadbu? V tom prípade je pre vás hotel Dávid, ktorý sa nachádza v idylickom prostredí v susedstve zrekonštruovaného klasicistického kaštieľa z 18.storočia, ideálnym riešením. Pre bližšie informácie ohľadom rezervácie, alebo cien nás neváhajte kontaktovať.🙂

Tip: Svadobná agentúra, či svadobná koordinátorka. Áno, či nie?

David Mihalik