Šaty snov, alebo ako si vybrať správny strih svadobných šiat?

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

Pri takom množstve krásnych svadobných šiat môže byť naozaj ťažké vybrať si tie správne. Navyše ako vybrať také, ktoré budú nielen oku lahodiace, ale lichotivé aj vašej postave, či ženským krivkám? Aby sme vám to trošku uľahčili, predstavíme vám 4 aktuálne populárne strihy, s ktorými sa pri výbere šiat stretnete najčastejšie.

Áčkový strih šiat

Azda najtypickejším strihom svadobných šiat je áčkový strih. Základom je sukňa strihaná do tvaru písmena A, ktorú možno kombinovať s jednoduchými, aj zdobenými topmi, v elegantnom, ale aj romantickom štýle. Tento strih navyše pristane väčšine postáv, preto sú tieto šaty medzi nevestami také obľúbené.

Princeznovské svadobné šaty

Už od malička ste túžili vyzerať svoj vysnívaný deň „D“ ako nejaká princezná z rozprávky? V tom prípade je pre vás tento druh šiat to pravé orechové. Takéto šaty sa budú na vás krásne vynímať pri svadbe na zámku, alebo v inom luxusne pôsobiacom svadobnom priestore. Vyznačujú sa obtiahnutým korzetom a širokou, plnou sukňou. Sú ideálne pre štíhle nevestičky, ale aj pre dámy, ktoré chcú schovať boky, či bruško. Ak je korzet kratší a sukňa začína vyššie, v tom prípade aj opticky predĺžia nohy.

Rovný strih šiat

Svadobné šaty rovného strihu sú zvyčajne ľahučké a pohodlné a často pôsobia veľmi jemne a romanticky. Šaty tohto strihu sú ideálne pre štíhle a vyššie postavy, ale samozrejme vždy to závisí od konkrétnej nevesty. Jednoduchosť tohto strihu býva často vykompenzovaná rôznym zdobením, či už v podobode čipky, kamienkov, či farebným, alebo trblietavým materiálom, čo potom robí aj jednoducho strihané šaty zaujímavými a výnimočnými. Tento strih je ideálny, ak hľadáte pohodlné šaty, v ktorých môžete pretancovať celú noc.

Trumpetový strih šiat

Tento strih kopíruje postavu od hrudníka až po boky a pod bokmi sa sukňa rozširuje, vďaka čomu sa dá v šatách lepšie pohybovať ako napríklad v podobnom strihu „morská panna“, kde sa sukňa rozširuje až od kolien nižšie. Svadobné šaty tohto strihu pôsobia elegantne a zároveň zvodne a sú vhodné pre dámy, ktoré chcú zvýrazniť svoje krivky.

Tak čo, dámy, už viete, ktorý strih šiat bude v svadobný deň ten váš? 🙂

Tip: Ako vyberať oblek pre ženícha

David Mihalik