Prvý tanec mladomanželov

Napísal: Barbora
Kategória: Svadobný blog

Svadobný tanec je najmä o mladomanželoch. Je to prvý tanec, kedy spolu tancujú ako muž a žena, manžel a manželka. Má byť moment, ktorý si mladomanželia vychutnajú a užijú s radosťou a bez stresu.
Realita je však trochu iná. Svadobný tanec dokáže niektorým párom vytvoriť vrásky na čele. Aj dobrí tanečníci môžu mať pred prvým tancom, v roly manžela a manželky, stres.
Prvý novomanželský tanec je súčasťou každej svadobnej zábavy. Aj keď sa hostia na svadobný tanec tešia snáď zo všetkého najviac, veľa párov z neho má obavy. Je to aj váš prípad? Tak vás určite poteší, že svadobný tanec nemusí byť len valčík alebo waltz. Ako váš tanec bude vyzerať, je len na vás.

Vyberte vašu obľúbenú pieseň

Má vystihovať predsa vás ako pár, a nie len jedného z vás, preto si dajte záležať a vyberte pieseň, ktorú máte obaja radi. Uvidíte, že už pri prvých tónoch z vás opadne nervozita. Trénovanie svadobného tanca tak bude určite príjemnejšie.

Nájdite si čas na trénovanie

V predsvadobnom zhone, určite neviete kde vám hlava stojí. Aj tak si vyhraďte čas naučiť sa tancovať spolu v páre. Zo začiatku to bude chaotické, pokým sa zosúladite a zvyknete si, ale koniec koncov budete na tento spoločný čas s úsmevom spomínať. Popri každodenných starostiach to bude skvelé odreagovanie aj oddych a možno aj vzácne strávené chvíle spolu.

Hlavne pohodlne

Aj keď možno trénujete v teniskách, nezabudnite na to, že vo váš svadobný deň budete mať na sebe podpätky a svadobné šaty. Preto už pri výbere svadobných šiat a topánok myslite na pohodlie na tanečnom parkete. Nevesty, majte na pamäti vedieť si vypnúť vlečku, alebo môcť si pred tancom zložiť závoj. Páni, pri skúšaní obleku skúste urobiť pár tanečných pohybov. Nebude vás potom na parkete čakať nepríjemné prekvapenie.

Aj jednoduchý tanec môže byť krásny

Aj tu platí toto základné pravidlo. Hlavné je, aby ste sa cítili dobre vy dvaja. Nemusíte mať šialene technicky náročný svadobný tanec. Vedieť štýlovo zatancovať valčík obohatený o pár otočiek pôsobí elegantne a vkusne. Vložte do svojho tanca romantiku doplnenú o nejaký záklon, jednoduchú figúru a zdvíhačku. Uvidíte aké ovácie od nadšených hostí zožnete!

 

Buďte v kontakte s DJom, kameramanom

Takú vzácnu chvíľu akou je svadobný tanec treba zvečniť. Nezabudnite preto dať dostatočné informácie o svadobnom tanci DJovi, kameramanovi i fotografovi, aby vedeli o momente, ktorý chcete mať určite zvečnený.

Nestresujte

Možno sa to ľahko povie, ale nerobte si zbytočné obavy. Každý pár si tým prešiel. Tento deň je o vás, má byť príjemný a máte si ho užiť. Nikto okrem vás dvoch nevie, ako má váš svadobný tanec vyzerať. Takže ak by sa aj nejaká chybička pritrafila, nič sa nedeje, hlavne to nedajte poznať. Páni, sebavedomo držte svoju manželku, pre ktorú to bude znamenať, že sa nemá čoho báť, a všetko spolu zvládnete.
Nezabudnite, že nemusíte byť profesionáli a na oživenie svadby postačí aj makarena alebo kačací tanec.
Pokiaľ však aj po našich radách cítite stres a neveríte si, stále máte možnosť obrátiť sa na profesionálov.

Tanečné kurzy

Najlepšie vás pripravia odborníci. Oni budú trpezliví a vy snaživí a pôjde to. Aby kurz naplnil vaše očakávania, je dôležité, aby ste ho absolvovali celý. V prípade, že sa na niektorú lekciu nebudete môcť dostaviť, poproste lektora o náhradný termín.

Prajeme vám, aby aj váš svadobný tanec bol nezabudnuteľným zážitkom a vždy, keď si naň spomeniete, znova prežijete lásku a šťastie, ktoré ste cítili v ten čarovný deň. A samozrejme, nech svoj spoločný život pretancujete rovnako skvele, ako ste zvládli váš prvý svadobný tanec.

Tip: budem tehotná nevesta

Barbora