Predsvadobná nervozita

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

Blíži sa dátum vašej svadby. Svadobný zhon, množstvo naliehavých úloh a blížiaci sa deadline môžu občas u nevesty spôsobiť miernu paniku a stres. A však je to normálne a pochopiteľne, pretože príprava svadby si vyžaduje istú dávku trpezlivosti, vynaloženej energie, ale predovšetkým kooopec času. V tomto článku si preto povieme, čo je to predsvadobná nervozita, ako sa prejavuje a tiež vám poradíme pár účinných rád, ako ju zmierniť…

“Syndróm nevesty” alebo predsvadobná nervozita

Syndróm nevesty alebo inak povedané predsvadobná nervozita je stav, kedy žena pociťuje nervozitu, úzkosť, smútok, ba až depresiu a má nechuť k príprave vlastnej svadby. Spravidla sú tieto emócie sprevádzané neustálymi pochybnosťami, počnúc dizajnom a končiac úvahami o tom, či sa vôbec oplatilo povedať “áno”.

Ako sa prejavuje predsvadobná nervozita?

Keď sa pri bežných záležitostiach objaví aj kopa úloh spojených s organizáciou svadby, bežný denný režim sa značne zahustí. Na jednej strane neustála aktivita pomáha zabudnúť na rušivé myšlienky, no na strane druhej spôsobuje stres. Preto nie je nič výnimočné, keď sa u neviest pravidelne striedajú pocity eufórie a vzrušenie z blížiacej sa svadby, so strachom zo zmeny.
Strachom, že na svadbe niečo nepôjde podľa predstáv a nebude to také, ako si nevesta pôvodne predstavovala… strachom o spoločnom bývaní a nažívaní si… strachom, že Vás „manželské putá“ budú nejak obmedzovať a zaťažovať ďalšími povinnosťami.
Človek síce dúfa v to najlepšie, no stále chápe, že kráča do neznáma a to môže byť pomerne frustrujúce. Nenechajte sa však týmito negatívnymi pocitmi pohltiť a snažte sa zachovať si chladnú hlavu za každých okolností, aby vám po samotnej svadbe zostali len príjemné spomienky a nie negatívne zážitky.

Pár účinných rád, ako zmierniť predsvadobnú nervozitu…

– Neberte si toho na svoje plecia príliš veľa.

– Nájdite si radšej spoľahlivú svadobnú koordinátorku, ktorá zoberie väčšinu predsvadobných vybavovačiek a povinnosti do svojich rúk a vy sa tak budete môcť venovať len tomu, čo je pre vás skutočne dôležité.

– Doprajte si čas na seba a prepnite z organizácie svadby na inú aktivitu.
Urobte si výlet do prírody alebo si spravte deň oddychu vo wellnesse. Garantujeme vám, že po pár dňoch odpočinku budete nabitá energiou a budete sa môcť pripravovať na svoj veľký deň „D“ oveľa efektívnejšie a s oveľa väčšou chuťou.

– Majte dopredu pripravený podrobný harmonogram svadobného dňa, budete sa cítiť naozaj pokojnejšie.

Náš tip: Čím sa priviesť k oltáru?

 

David Mihalik