Výzdoba svadobného auta

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobné dekorácie Svadobný blog

Tak ako všetko, čo sa vás na celej vašej svadbe týka, chcete mať jedinečné, ani vaše auto by nemalo byť v tomto prípade výnimkou. Svadobné auto by malo byť najkrajšie a najvýraznejšie vozidlo v okolí. S výberom auta môžete ísť na istotu a siahnuť po limuzíne, alebo zaujať svadobčanov jedinečným veteránom. Nech už sa však rozhodnete pre akýkoľvek typ auta, svadobná výzdoba má dať svetu jasne najavo, že tento deň nie je len obyčajným dňom, ale výnimočným. Ak nie pre nich, tak pre vás určite. 🙂

Auto nevesty

Na aute nevesty by mala prevládať jemná kvetinová výzdoba, ktorá ladí s jej svadobnou kyticou. Rovnako, ako pri výbere svadobnej kytice, tak ani pri týchto dekoráciách sa nemusíte vzdávať svojich predstáv a vybrať si môžete nielen farby, ale aj kvetinové druhy. Celkovú výzdobu auta doporučujeme prispôsobiť aj farbe laku auta, aby sa na ňom jednotlivé dekorácie vynímali. Najčastejšou voľbou sú čierne autá, na ktorých perfektne vyniknú biele stuhy, mašle i kvety. Najbohatšie ozdobená je zvyčajne predná časť auta a to buď kvetinovými obrazcami, alebo len jednou veľkou kyticou.
Ak si neviete predstaviť výzdobu svojho svadobného auta bez živých kvetov, myslíte aj na to, že živé kvety sú náchylnejšie na vysoké teploty a priame slnko, najmä ak plánujete svadbu v letnom období.
Zaobstarajte im preto na stonky jednoducho aplikovateľné ampulky s vodou a pri parkovaní sa sústreďte na tienisté miesta. Ak sa rozhodnete ísť do umelých kvetov, nie je potrebná výrazná ochrana pred slnkom, avšak niektorým materiálom môže teplota cez 40°C znehodnotiť tvar i farbu. Jemná výzdoba môže byť doplnená tradičnou bábikou, svadobným závojom, či rozprávkovými črievičkami, ktoré automaticky signalizujú, že v aute sedí nevesta.

Auto ženícha

Ženích má „dovolené“ siahnuť napr. aj po kamióne, ak sú kamióny jeho vášňou či prácou, alebo po inom druhu motorového vozidla, ktoré je s ním úzko späté a jeho nastávajúca to odobrí! 🙂 Avšak ani obyčajným osobným autom rozhodne nič nepokazí.

Poväčšine sa traduje, že auto ženícha by malo mať o niečo honosnejšiu/bohatšiu výzdobu než auto nevesty, keďže po skončení obradu odvezie oboch mladomanželov. Kvetinová výzdoba nemusí zvýrazňovať len kapotu auta, ale môže sa tiahnuť aj po celej streche. Z kvetov môžu byť zhotovené romantické obrazce v tvare prepojených sŕdc či prsteňov na znak lásky. Stuhy sa nemusia vynímať iba po bokoch auta, ale môžu byť aj súčasťou kapoty. Mladomanželským nápisom na zadnom skle dokážete prilákať pozornosť okolia, avšak nemusíte sa zamerať iba na vizuál auta.
Svetu môžete dať túto novinku na známosť aj prostredníctvom symbolických plechoviek priviazaných o zadnú časť auta.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ svadobného auta, či akúkoľvek jeho výzdobu, verte mi, že čas v ten deň ubehne oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, tak si nezabúdajte užívať každý jeho moment. Je to predsa Váš deň a máte ho len raz za život! 🙂

Tip: Výber miesta na svadbu

David Mihalik