Ako na perfektnú svadobnú výzdobu

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobné dekorácie Svadobný blog

Miesto, kde sa môže konať vaša svadobná hostina a zábava môže byť rôzne – sála kultúrneho domu, školská jedáleň, hotel, reštaurácia, zámoček alebo priestor vonku v záhrade pod holým nebom. Je to skvelý pocit, keď pri príchode do sály alebo na miesto, ktoré je pre zábavu a posedenie určené, počujete z každej strany slovíčko – VAU!!!
V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, kde začať a ako postupovať pri plánovaní svadobnej výzdoby…

 

Správna farebnosť

Výber miestnosti a farby svadobnej výzdoby ide ruka v ruke. Ak ste si už vybrali miestnosť, je veľmi potrebné rešpektovať jej štýl, farebnosť a tomu prispôsobiť výzdobu. V prípade, ak presne viete aká farba bude dominovať vášmu veľkému dňu, je potrebné nájsť vhodnú miestnosť, kde bude v harmónii štýl miestnosti a farebnosť vášho svadobného dňa.

V jednoduchosti je krása

Pri farebných kombináciách sa riaďte pravidlom – používať maximálne 2 – 3 farby, ktoré spolu dokonale ladia. Kombinácia veľkého množstva farieb je povolená len v prípade, ak ste si zvolili jednoduchú bielu, krémovú výzdobu s dominantou farebných kvetín. Tie skvelo vyniknú v malých kyticiach na stoloch, ale aj v spojení vysokých váz a svietnikov.

Tradičná alebo tematická svadba

Motív svadby rozhodne nielen o celkovej svadobnej výzdobe, ale aj množstve detailov. Je len na vás, či túžite po malej alebo veľkej svadbe, či sa bude odohrávať vnútri alebo vonku. Či pôjde o modernú, klasickú svadbu alebo svadbu v špecifickom štýle. Veľmi populárny je aj vintage štýl, kde naviac môžete ušetriť pri výzdobe a využiť staré veci z povaly.

Nemixujte rôzne štýly

Nech už si vyberiete tradičnú alebo tematickú svadbu, hlavne sa držte vybraného štýlu a farebnosti. Nemixujte. Ak túžite po jednoduchej svadobnej výzdobe, použite jemné farby a materiály, lúčne kvety a všetko dokombinujte drevom a materiálmi ako ľan, či vrecovina. Ak túžite po luxusnej svadbe, stavte na krištáľové vázy, satén, striebornú či zlatú farbu, ruže alebo ľalie. Pri výbere však vždy myslite na to, že všetko musí spolu tvoriť harmonický celok.

Od elegancie po zábavu

Miestnosť nie je príliš veľká, ale vy túžite po okrúhlych stoloch a tak neostáva veľa tanečného priestoru. Je to v poriadku, ak viete, že vaša rodina nie je práve tanečná. Ale ak je to samý parketový lev, tak určite myslite aj na praktickosť. Vaši hostia sa s vami chcú aj dobre zabaviť, tak v tomto prípade zvoľte radšej klasické dlhé stoly.

Farebné osvetlenie

Ak chcete pozdvihnúť výzdobu na vyššiu úroveň, doplňte ju dekoratívnym osvetlením. Vytvoríte jedinečnú a veľkolepú atmosféru, ktorá nielen že očarí všetkých vašich hostí, ale navyše šibalsky zakryje všetky nedostatky svadobnej sály.

Hľadáte LUXUS, ktorý si môžete dovoliť?

V tom prípade je pre vás hotel Dávid ideálnym riešením.
Ide o prekrásny hotel s moderným vybavením nachádzajúci sa v obci Bošany, ktorý Vám umožní stráviť pobyt plný pohody a oddychu v idylickom prostredí v susedstve zrekonštruovaného klasicistického kaštieľa z 18.storočia. Pre bližšie informácie ohľadom rezervácie, alebo cien nás neváhajte kontaktovať. 🙂

 

Tip: Mať na svadbe svadobného kameramana?

David Mihalik