Neviete čím obdarovať mladomanželov?

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

Hoci v súčasnosti je veľkým trendom darovanie obálok s peniazmi, mnohí pozvaní hostia ho považujú za veľmi chladný darček a tak sa púšťajú do výberu niečoho konkrétneho. Táto voľba je však veľkým rizikom, pretože ak chcete neveste a ženíchovi kúpiť nejaký darček, musíte ich v prvom rade veľmi dobre poznať. V prípade, že sa totiž netrafíte do ich vkusu, váš darček sa môže ľahko stať nevyužitý. V nasledujúcich riadkoch vám ale prinášame niekoľko tipov na svadobné dary, ktoré novomanželov zaručene potešia.

Svadobný dar do domácnosti

Tu ale pozor, ak už budúci novomanželia zdieľajú spoločnú domácnosť ešte pred samotnou svadbou, je veľmi pravdepodobné, že už nejakú tú výbavu potrebnú na chod domácnosti majú.
Ak však novomanželia začínajú úplne novú etapu a spoločné spolužitie ich ešte len čaká, vtedy darovať neveste a ženíchovi výbavičku, ktorú budú každodenne potrebovať pre chod domácnosti je v skutku výborný nápad. Prinášame Vám zopár tipov, ktorými rozhodne nič nepokazíte:

– stolové lampy

– obrazy a umelecké diela

– fotorámiky

– nástenné hodiny

– luxusné misky na ovocie a súpravy podnosov

– kuchynský robot

– mixér

– kávovar

– práčka

– sušička

– žehlička

– robotický vysávač

– odšťavovač

– minibar

Niečo z iného súdka…

Svadobná hudba

Jednou z najväčších položiek na svadbe je práve svadobná hudba. Ak ako partia priateľov, ktorých pár pozval na svadbu, zabezpečíte hudbu a pokryjete s ňou spojené náklady, veľmi ich tak finančne odbremeníte. Dajte však pozor, aby ste vybrali správneho hudobníka. Moje odporúčanie je, aby ste hľadali kvalitnú spoločnosť s tými najlepšími hudobnými návrhmi, ktorá sa dokáže postarať o hudbu od obradu, až do konca svadobnej hostiny.

Svadobný fotograf a kameraman

Prekvapiť nevestu a ženícha dohodnutým fotením bude niečo, na čo určite nikdy nezabudnú. Svadobného fotografa, či svadobného kameramana môžete vopred osloviť, aby prekvapil pár a dohodol sa s nimi na zaznamenávaní celej svadby fotografiami, či videom. Originálny spôsob svadobného daru, ktorý nielenže odľahčí mladomanželom ich svadobný rozpočet, ale umocní náklonnosť, ktorú cítite k neveste a ženíchovi.

Vlastnoručne vytvorený svadobný dar

Ak máte umelecké schopnosti, môžete pre nevestu a ženícha vytvoriť krásny a originálny svadobný dar. Napríklad taký namaľovaný obraz, ktorý si manželia môžu dať zarámovať a následne zavesiť, im bude nielen skrášľovať ich nový spoločný príbytok, ale vždy si (vďaka Vám) pri pohľade naň spomenú na svoj veľký deň „D“. 🙂

Svadobná cesta ako dar od priateľov

Ďalšou z možností, ktorá ich zaručene prekvapí a poteší je, že si zistíte cieľ ich svadobnej cesty a zariadite im na nej romantickú večeru, alebo výlet. Ak si nie ste istý ich plánmi na medové týždne, môžete im dať v cestovnej kancelárii zhotoviť dobrodružný balíček podľa vkusu páru s otvoreným dátumom, ktorý budú môcť využiť kedykoľvek budú chcieť.

Kúpeľný pobyt pre novomanželov

Po náročnej a vyčerpávajúcej organizácii svadobného dňa a všetkým, čo s ním súviselo, sa nevesta a ženích určite potešia kúpeľnému pobytu/víkendu, počas ktorého sa budú môcť dokonale zrelaxovať, nechať sa rozmaznávať telovými a tvárovými ošetreniami a zdieľať tak spoločný čas.

Tip: Svadobná agentúra, či svadobná koordinátorka. Áno, či nie?

David Mihalik