Čím sa priviesť k oltáru?

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

V minulom článku sme sa zamerali na výzdobu svadobného auta, ale… Čo ak hľadáte nejaký originálny, povedzme netradično-tradičný dopravný prostriedok, ktorý by vás priviezol k oltáru? Pripravili sme si pre vás zopár tipov, ako sa vydať na cestu spoločným životom inak, než svadobným autom a byť tak o krok bližšie k dokonalosti. Alebo k originálnosti? 🙂

Jedno auto, sto spôsobov

Cesta na svadobný obrad v aute nemusí byť až taká obyčajná, ako sa na prvý pohľad zdá. Na luxusnej svadbe samozrejme nesmie chýbať limuzína, ktorej farbu i celkovú výzdobu si môžete vybrať z množstva ponúk a vyhotovení. Dokonca je možné objednať si aj červený koberec, na ktorom sa budete cítiť ako hviezda strieborného plátna. 🙂

K svadbe v duchu vintage patrí niečo klasickejšie. Vyskúšajte príchod v starom pompéznom veteráne, ktorý napriek výzoru z rokov minulých, osvieži a podčiarkne celkový kolorit svadby. Môžete si vybrať model, ktorý vás presvedčí či už krásnou červenou farbou zladenou s koženým interiérom, alebo iným prvkom zo začiatku 20. storočia.

Trochu z iného súdka, avšak stále v štýle vintage svadby je možnosť použitia Rikše z roku 1951. Príchod ako z čierno-bieleho filmu, vám zaručí doširoka otvorené objektívy fotoaparátov a nezabudnuteľný zážitok. Navyše ovládanie rikše je jednoduché, zvládne ho tak ženích, ako aj nevesta.
A však dostupnejšou a ešte romatickejšou metódou je príchod na starodávnom bycikli, ktorý vám poslúži aj ako vhodná kulisa pre svadobné fotografie.

Kabriolet

Ak plánujete svadbu v lete, využite kabriolet, pretože bez klimatizácie by mejkap nevesty nemusel prejsť skúškou odolnosti. V tomto prípade už ale šoférovanie zverte do rúk odborníkovi, pretože riadenie týchto vozidiel nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Rozprávkový koč

Romantické duše určite ocenia príchod na miesto konania svadby v záprahu snehobielych koní s krásne ozdobeným kočom. Ideálnym plemenom pre svadbu ako z rozprávky je lipicán. Ak kone patria k vašim koníčkom a viete naozaj dobre jazdiť, môžete sa k oltáru priviezť aj na chrbte týchto elegantných a temperamentných zvierat ako v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku.

Formula

Páni pozor! Ak milujete rýchlu jazdu a vôňu benzínu a chcete svadobných hostí šokovať, príďte vo formule a všetky pohľady budú patriť len vám a vášmu tátošovi. Ešte predtým je ale potrebné absolvovať pár skúšobných jázd, nakoľko monopost je trochu náročnejší na obsluhu i prepravu. Potom vám už nič nebude stáť v ceste prísť za svojou vyvolenou ako jazdec F1.

Svadobná motorka

Pre menej náročných na dizajn, avšak rovnako na rýchlosť, odporúčame vybrať si cestnú motorku a priviezť si svoju nastávajúcu priamo pred oltár na nej. Musíte však počítať s tým, že nevestin účes sa možno nezmestí do helmy, preto dbajte na bezpečnosť a rýchlosť prispôsobte podmienkam.

Recesia

Ak ste si vysnívali naozaj originálnu svadbu, na ktorú prítomní tak ľahko nezabudnú, jednou z možností je využiť pohotovostné vozidlo – sanitku, hasičské či policajné auto. Treba však zvážiť, či aj pozvaní hostia ocenia tento nápad ako pokus o recesiu a nepohoršia sa.

Extravagancia

A čo tak skúsiť sa trošku odpútať od zeme? Váš príchod predsa nemusí byť nevyhnutne po ceste, skúste na svoju vlastnú svadbu jednoducho priletieť! Let v balóne na vlastnú svadbu znie možno ako rozprávka, pre vás však môže byť skutočná.

Ak však máte z neho obavy, no naozaj by ste chceli na svadbu priletieť, využite helikoptéru, ktorá je síce finančne veľmi náročná, ale stopercentne vám zaručí efektný príchod. 😃

 

 

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek zo spomínaných dopravných prostriedkov, zaručene si môžete povedať, že váš príchod k oltáru bude originálny. Je to predsa váš deň a všetko je vo vašej réžii, tak si ho treba naplno vychutnať.

Tip: Ideálne miesto na svadbu – Hotel DÁVID

David Mihalik