Svadobné hry, alebo ako zabaviť svadobných hostí

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog Tipy a rady na svadbu

Aj keď je svadba v mnohých ohľadoch pomerne stresujúca, je to predovšetkým záležitosť oslavy lásky dvoch ľudí. A tam by nemala chýbať zábava, hravosť a spokojné tváre vašich hostí. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili pár svadobných hier, ktoré rozprúdia krv vašich hostí k dobrej zábave a neopakovateľným zážitkom…

Topánkový kvíz

Ide o veľmi jednoduchú hru, ktorá dokáže skvelo zabaviť svadobných hostí, ale aj samotný mladomanželský pár. Táto hra veľmi dobre ukáže, ako sa mladomanželia poznajú, resp. prezradí, kto bude akú rolu v rámci ich manželstva zastávať.

Pravidlá hry:
Svadobný moderátor, alebo starejší poprosí mladomanželov, aby si sadli oproti sebe chrbtami tak, aby sa navzájom nevideli a vymenia si po topánke. Nevesta dá ženíchovi svoju črievičku a ženích dá neveste svoju topánku, takže v rukách, sediac chrbtom k sebe, majú každý po 1 črievičke a po 1 pánskej topánke. Následne svadobný moderátor dáva mladomanželom zaujímavé otázky, tipu: kto bude deťom vysvetľovať, ako prichádzajú na svet deti, kto bude prebaľovať plienky, kto je lepší šofér, kto komu dal prvú pusu, prípadne môže aj niečo pikantnejšie, kto je lepší v posteli, kto lepšie tancuje, kto bude mať pod kontrolou rodinný rozpočet.
Mali by to byť otázky, na ktoré môže odpovedať iba nevesta, alebo iba ženích alebo aj obidvaja. Napríklad ak je na otázku, kto z nich lepšie šoféruje, ženích presvedčený, že v tomto vyniká viac on, zdvihne svoju topánku nad hlavu.
Predpripravené otázky môžu byť aj jemne pikantné, samozrejme, nemali by byť urážlivé.
To, ako na otázky nevesta a ženích reagujú je naozaj vtipné, okrem toho svadobní hostia majú šancu dozvedieť sa trošku viac z ich partnerského života.

Spoznaj svoju nevestu, alebo spoznaj svojho ženícha

Už samotný názov tejto hry naznačuje to, že ženích alebo nevesta by mali spoznať svojho partnera podľa hlasu, alebo podľa nejakej konkrétnej časti tela.

Pravidlá hry:
Starejší alebo svadobný moderátor uviaže niekomu z mladomanželov na hlavu nepriehľadnú šatku. Následne vyberie zo svadobného obecenstva zástupcov opačného pohlavia, ktorých pekne zoradí do jednej rady. V prípade, že ide hľadať ženích svoju nevestu, môže hľadať napríklad podľa rúk, vlasov, nôh či dokonca chodidiel. V prípade, že budeš hľadať ty ako nevesta, neboj sa byť trošičku viac odvážnejšia! Kľudne hľadaj svojho ženícha aj podľa hrude, bicepsu, alebo aj zadku.🙂
Svadobný moderátor by mal vybrať čo najrôznorodejšiu vzorku, aby skutočne tí, ktorí budú postavení v rade, boli rôzni. Predstav si hocijakú nevestu s uviazanou šatkou na očiach, ktorá ohmatáva zadky svadobným hosťom a medzi nimi sú malé, veľké, chudé, tučné. Je to naozaj veľmi vtipné. 🙂

Túto hru sa dá aj ozvláštniť a to tým, že sa účinkujúci budú hľadať podľa hlasu. Ale aby to nebolo také jednoduché ako to znie, tak sa vybrané páry nebudú hľadať podľa hovoreného slova, ale podľa špecifických zvukov – zvieracích zvukov. Takže, budete so ženíchom sedieť oproti sebe chrbtom (ďalšie vybrané páry takisto). A ten človek so svadobných hostí, koho sa svadobný moderátor dotkne, napríklad niektorá z dám, bude musieť napodobniť zvuk povedzme kravy a pritom, ako ona bude hovoriť “múúú”, by sa mal ozvať ten partner, ktorý si myslí, že to je jeho manželka.
Tieto zvieratkovské variácie sú naozaj veľmi vtipné a verte nám, že podľa týchto špecifických zvukov nie je vôbec také jednoduché identifikovať svojho partnera. Naša živočíšna ríša je skutočne rozmanitá, takže nebojte sa hľadať podľa zvukov napríklad kravy, ovce, koňa, býka, leva, čohokoľvek, čo vás len napadne. A ak budete mať dobrého starejšieho alebo svadobného moderátora, ten bude vedieť veľmi trefne okomentovať dané zvuky, ktoré svadobčania vydávajú. O zábavu tak máte zaručene postarané!

Kočiš alebo kráľovský koč

Ak túto svadobnú hru poznáte, tak iste viete, že na ňu potrebujete veľmi veľa stoličiek, alkoholu a taký tucet svadobných hostí.

Pravidlá hry:
Vyberie sa ľubovoľný počet stoličiek a tie sa rozostavajú do tvaru koča. Kráľ a kráľovná na svadbe sú väčšinou nevesta a ženích. Ostatné časti koča ako kolesá, kočiš, či kone tvoria vybraní svadobní hostia.
K tejto hre je potrebný tiež asistent/asistentka, ktorí budú mať na starosti rozlievanie alkoholu. Zvolený asistent sa vyzbrojí fľašou slivovice, borovičky, vodky (čohokoľvek tvrdého) a jednorazovými poldecákmi.
Hra sa začína tak, že svadobný moderátor vysvetlí pravidlá. Pravidlá sa budú aplikovať rovno počas toho, ako bude svadobný moderátor čítať rozprávku. Účinkujúci hry sedia na stoličkách a počúvajú príbeh, ktorý číta svadobný moderátor. Akonáhle započujú svoju rolu, musia sa rýchlo postaviť a následne na to, sa hneď posadiť.
Ten, kto to nestihne, pozabudne sa alebo na svoju rolu jednoducho zabudne, sa musí postaviť a „za trest“ vypiť poldecák pred zrakmi všetkých svadobných hostí.
Znie to pomerne jednoducho, však? Vyskúšajte 😉

Náš tip: Ideálne miesto na svadbu – Hotel DÁVID

David Mihalik