Ako zistiť, či sme s partnerom spriaznené duše?

Napísal: David Mihalik
Kategória: Svadobný blog

S blížiacim sa svadobným dňom sa v našej mysli vynárajú pochybnosti o tom, či je náš partner naozaj tým pravým. Ide o prirodzený jav, ktorý nastáva v momente, kedy si naša myseľ podvedome uvedomuje, že stojíme pred nesmierne dôležitým krokom, ktorý ovplyvní zvyšok nášho života. V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame niekoľko znakov, ktoré dokazujú, že vy a váš partner k sebe jednoznačne patríte…

Pocit spätosti

Hovorí sa, že niekedy stačí chvíľa na to, aby ste vedeli, či s daným človekom máte predurčený spoločný osud, alebo nie. Ak ste sa preto pre sobáš rozhodli skôr, než túto otázku riešili iné páry, nenechajte sa preto prenasledovať nepríjemnými pocitmi. Je totiž mnoho párov, ktoré spolu chodili krátko a napriek tomu majú šťastný manželský život. A naopak, je mnoho tých, ktoré svadbu odkladali roky a predsa sa krátko po nej rozviedli.

Vzájomná úcta a rešpekt

Jedným zo znakov spriaznenosti medzi vami a partnerom je aj ten, že sa navzájom nesnažíte jeden druhého zmeniť. Ak vás partner rešpektuje takú, aká ste a nevnucuje vám svoje postoje, názory a presvedčenia, verte, že je tým pravým.

Rovnaké životné hodnoty

Nikde na svete nenájdete partnera, ktorý by myslel, cítil a správal sa presne rovnako, ako vy a teda vám vo všetkom na 100% vyhovoval. Ak však máte vedľa seba niekoho, kto sa s vami zhoduje v základných životných otázkach, hodnotách, cieľoch a životných postojoch, verte, že budúcnosť s ním bude krásna.
Samozrejme, že prídu dni, kedy vás vytočí a stratíte pri ňom nervy 😃 podstatné však je, že v tých najdôležitejších oblastiach si budete dokonale rozumieť.

Opora a podpora za každých okolností

Ak ste s vaším partnerom spriaznené duše, cítite jeho oporu a podporu nielen v krásnych, ale aj v tých ťažkých chvíľach. Snaží sa vám pomáhať a nedá vám pocítiť, že ste na čokoľvek v živote sama. Okrem toho o vás nikdy nepochybuje a podporuje vás na ceste za plnením vašich snov.

Intimita

Či chceme alebo nie, nesmierne dôležitou stránkou partnerského vzťahu je aj intimita. V intímnej oblasti nemá nikto právo vás do niečoho nútiť a všetko, čo v rámci intímneho vzťahu robíte, má plynúť z hĺbky vašich citov a presvedčenia. Ak to tak je a váš partner to rešpektuje, potom je pravdepodobnosť, že ste spriaznené duše, veľmi vysoká.

Zapálenie

Vo vzťahu spriaznených duší neexistuje apatia ani nezáujem. Obaja partneri za vzájomné šťastie bojujú najlepšie ako vedia, nakoľko chápu, že ak sa o vzťah nebudú starať, časom zovšednie, stratí iskru, či dokonca môže stroskotať.

Otvorenosť a pochopenie

Vo vzťahu so spriaznenou dušou sa nemusíte nikdy na nič hrať. Nemusíte byť nalíčená, nemusíte mať každý deň dobrú náladu, môžete sa vyrozprávať, posťažovať a povedať prakticky čokoľvek, čo vás trápi bez toho, aby ste sa museli báť, že zostanete zo strany partnera nepochopené. Ak však žijete vo vzťahu, kde sa partnerovi bojíte niektoré veci povedať a žijete v strese z toho, ako by ich mohol pochopiť, či dokonca zareagovať, určite by ste vašu svadbu mali prehodnotiť, kým je ešte čas.

Na záver už stačí len dodať, že je nevyhnutné, aby boli s takýmto postojom stotožnení obaja budúci mladomanželia. Ako hovorí jedno staré príslovie, na lásku treba dvoch.

Tip: Svadobná agentúra, či svadobná koordinátorka. Áno, či nie?

David Mihalik