Deti na svadbe

Napísal: Barbora
Kategória: Svadobný blog

Viacerí z vašich kamarátov majú deti? V tom prípade bude vaša svadba o niečo veselšia. Aby sa na nej tí najmenší nenudili a rodičia ich nemuseli zas tak veľmi strážiť, nezabudnite na ne a pripravte im zábavný program. Prinášame vám zopár tipov ako zabaviť deti na vašej svadbe.

Dajte deťom úlohu

Dajte im úlohu, ktorú budú mať na starosti iba ony – napríklad pripínať svadobčanom myrtu na šaty alebo rozhadzovať lupene ruží. Taktiež môžu niesť svadobné obrúčky, držať neveste závoj alebo dohliadať, či sú na stoloch svadobné koláčiky.

Pozornosť pre najmenších

Deti milujú prekvapenia. Určite si ich získate hneď na začiatku, ak im k ich miestu na sedenie pripravíte malú drobnosť. Ku každej stoličke malého hosťa priviažte héliový balónik a na stolík im pripravte omaľovánku s pastelkami. Pre staršie deti pripravte napríklad svadobnú krížovku.

Detský kútik

Vyčleňte pre nich miesto niekde v tichšom priestore, kde im postavíte stan s vankúšmi a hračkami. Vyplňte ich čas stavebnicami, veľkým dominom alebo legom.

 

Tvorivé dielne

Pripravte deťom stôl kde môžu tvoriť, kresliť alebo napríklad hrať sa s plastelínou. Staršie deti môžu v tejto tvorivej dielničke vyrábať aktivity do fotokútika.

Koľko hostí má…

Táto hra je ideálna pre malých školákov, ktorí už vedia počítať. Dajte deťom za úlohu, aby našli a spočítali všetkých hostí na svadbe, ktorí majú napríklad: okuliare, kravatu, červené šaty, fúzy…

 

Deti milujú vonkajšie aktivity

Pokiaľ máte svadbu v priaznivom počasí a k dispozícií aj exteriér, ako aj v našich priestoroch, využite to a pripravte deťom program vonku. Čo tak vytvoriť na záhrade niekoľko herných stanovíšť? Prichystajte im napríklad lopty, bublifuky, kriedy, alebo namaľujte kriedou na chodník škôlku na skákanie. Čím viac aktivít, tým lepšie.
Ku každému stanovišťu dajte pečiatku a nechajte deti, nech ich pozbierajú čo najviac – za každú hru, jednu pečiatku. Až budú mať na kartičke všetky pečiatky, pripravte si pre ne malú pozornosť. Tým ich motivujete, aby úlohy splnili.

Mini disco

Deti milujú tanec. Nezabudnite preto do DJovho playlistu pripísať aj tanečné detské piesne a máte o zábavu postarané. Deti sa pri nich skvele vyšantia a rodičia pri pohľade na nich zase pobavia. Detskú diskotéku môžete využiť aj na tanečnú hru, stoličkový tanec.

Maškrty pre deti

Nielen skvelým programom, ale aj pri sladkom prekvapení sa deťom rozžiaria oči. Kto by odolal farebným koláčikom, lízankám alebo cukrovej vate? V lete ich môžete potešiť aj zmrzlinou, ale tej odporúčam viac, pretože určite nepohrdnú ani dospelí. Aby to však nebolo iba o cukre, skvelý tip je napríklad aj ovocie na paličke.

Svadobný babysitting

V dnešnej dobe je už široký výber rôznych agentúr organizujúcich program pre deti na svadbách. Pokiaľ si teda netrúfate organizovať deťom program vo vlastnej réžií, máte možnosť prenechať organizáciu na profesionálov. Tí sa postarajú o najmenších svadobných hostí, zatiaľ čo rodičia môžu oslavovať celú noc s vedomím, že ich deti sú v bezpečí. Animátori pripravia pre deti zaujímavý program s množstvom zábavných aktivít.
Niektoré agentúry ponúkajú aj stráženie detí na hotelovej izbe. Rodičia, ktoré majú maličké deti do 2 rokov, majú možnosť objednať si osobnú opatrovateľku, ktorá sa bude venovať výlučne ich deťom.

Veríme, že ste si z našich odporúčaní vybrali práve také, ktoré vás vystihujú a pomôžu vám váš svadobný deň urobiť jedinečným a nezabudnuteľným. Skvelú zábavu deťom aj dospelým!

Tip: Starejší

 

Barbora